12:23:04
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Orbán Viktor államférfi, Orbán Viktor dolgozik !
... Elejére 2. lap 
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 14:47 | Sorszám: 122
Rendben van.Azzal a megjegyzéssel: tévedni tetszik ebben a "föleszmélés" dologban, mert én úgy gondolom, már csak a korom miatt is 'hamarabb "eszméltem" föl--érdemeimen kívül.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 14:08 | Sorszám: 121
Nem, keresztkem bácsit egyáltalán nem tartom szemfényvesztőnek.
Nem megtévesztő, csak megtévesztett.
Nemlátó, aki még csak tudatában sincs a fogyatékosságának, ezért nem is kéri
a látás adományát.
Nem hinném, hogy kénköves pokol várna keresztkem bácsira.
Inkább valami Nirvána-szerűség, ahol a boldog tudatlanok ringatóznak.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 13:59 | Sorszám: 120
Drága keresztkem bácsi, egyáltalán nem utálom Magát, csak sajnálom.
És fenntartom, hogy korán tetszik örülni - mégha csak kicsit is - annak, hogy mindeddig
el tetszett mulasztani a föleszmélést.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 13:33 | Sorszám: 119
Mi kettőnk között a különbség?
1.) Ön nevezett engem "kognitiv izében"
a.) SENYVEDŐ;
b.) ÉLVEZKEDŐ;
c.) Az Atyaúristen által minősítetten "cselekedetét nem tudó,nem ismerő" léleknek;
d.) A feketét fehérré--és viszont-- torzitó szemfényvesztő nemtudoménmicsodának;
c.) És még sokmindennek, ami ROSSZ.
Akiről tehát egy biztos: tudiillik hogy a KÁRHOZAT és A KÉNKÖVES POKOL gyermeke.
Ez vagyok én Ön szerint a FENTI!
Én viszont Önről semmit nem mondok--néhány felületes butaságvalló-n kívül-- nem állítok csak annyit: néhány vallási nézetével ÉN NEM TUDOK EGYETÉRTENI-AZONOSULNI, amitől viszont Ön még lehet jó keresztény vagy keresztyén, aki biztosan üdvözül.Ennyi.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 12:49 | Sorszám: 118
Tessék nagyon örülni--ha már nekem 'olyannyira nincs okom az örömre Ön szerint, mint írni tetszik, bár én nem így gondolom-- annak, amit vélelmezni kegyeskedik rólam. Mármint annak, hogy Ön szerint szerény személyemre az Atya--úgymond--"lemondóan legyintett".Miért? Mert AZ ÖRÖKKÉVALÓSÁGBAN ÖNNEK NEM(!!!) KELL MAJD OTTAN--vagy pontosabban: abba' az állapotba-- LENNIE-LELEDZENIE, AHOVÁ ÖN SZERINT ÉN KERÜLÖK.Tekintve hogy ahogyan érzékelem: ÖN 'OLYANNYIRA UTÁL ENGEM, HOGY JOBB TŐLEM "TÁVOLABB" LENNIE. Sebaj.Én kibírom.A túlvilágon is kibírom!
Másrészt azért az is igaz: hogy "korán örül"-nék..."AZT" NEM HISZEM, NEM HINNÉM ...INKÁBB! Annál is inkább sem, mert oly'nagyon nem is örültem s nem is "örülök"--csak módjával és visszafogottan.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 12:21 | Sorszám: 117
Keresztkem bácsi korán örül.
Jézus alapvetően 2 féle emberrel találkozott:
akikre elismerően bólintott: hited meggyógyított téged és
akikre lemondóan legyintett: Atyám bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek.
Keresztkem bácsi a 2. fajtába tartozik.
A kognitív disszonancia nem annak fáj, aki szenved benne, hanem a környezetének.
Keresztkem bácsinak megmutatják a fehéret és rámondják, hogy fekete.
Még le is írják a tankönyveibe.
Keresztkem bácsi pedig áhítatosan rebegi a fehér láttán: fekete, fekete, fekete !
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 07:41 | Sorszám: 116
Nagyszerű!
Mindég tudtam hogy: az Úr velem van, ha még ilyen kognitív "élvezetekkel" is megajándékoz--melyről eddigelé ráadásul nem is tudtam.
Megszentelő Kegyelmén fölül--mintegy RÁADÁSKÉNT.Adassék hála és tisztelet Szent Nevének!
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 15. 07:14 | Sorszám: 115
Helyesbítek: nem szenved a kognitív disszonanciától. Élvezi.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 14. 20:52 | Sorszám: 114
Amit mondani tetszik--rólam, meg az én állítólagos "kognitív izémről"-- a #113-ban-- az LEHET AZ ÖN VÉLEMÉNYE.DE MIÉRT OLYAN BIZTOS ABBAN HOGY EZ AZ IGAZSÁG, HOGY EZ A VALÓSÁG?
Amikor az én környezetemben--számomra Öntől jóval szakértőbb és hitelesebb emberek--az Ön által mondottakkal SZÖGESEN ELLENTÉTS tartalmúan nyilatkoznak rólam s nézeteimről.
Ha EGY(!), csak egyetlenegy olyan komoly érvet tetszik tudni mondani annak alátámasztására
hogy INKÁBB ÉRDEMES ÉS INDOKOLT--lenne(!)-- ÖNRE hallgatnom, akkor megfontolnám irányomba célzott becsmérléseit.DE ILYEN ÉRVE NINCS! Ön kinyilatkoztat--indoklás nélkül--és kinyilatkoztatás jelleggel nézeteimet LEMINŐSITI.Ráadásul alapvető szakértelem, jóindulat és hozzáértés HIJÁN!
Szerencsére:
1.) Nem "szenvedek";
2.) Látok és mások szerint is "látok", sőt "láttatok is"--Istennek hála: a fönti kérdésben is.
Akkor meg ugyan:
MIÉRT, MI MIATT, MINEKOKÁBÓL FONTOLJAM MEG NÉZETEIT? Melyeket TELJES KÉPTELENSÉGNEK, s nem is túl jóindulatúnak gondolok Anyaszentegyházunk irányába.Csak azért fogadjam el, vagy gondolkozzam el rajtuk, MERT ÖN MONDJA? Vagy ugyan mi a TÚRÓÉRT? Mikor nézeteinek EGÉSZ ÉLETEM és annak eredményei szögesen(!) ellentmondanak--feketén-fehéren a 2X2 világosságával? Tanult, sokoldalú pap-, és szerzetesbarátaim, többdiplomás feleségem, fiaim élete, munkája SZINTÚGY.Akkor MIÉRT(?) és MINEK(?)
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 14. 19:02 | Sorszám: 113
Drága keresztkem bácsi, Maga szenved a kognitív disszonanciától, nem lát, mert nem akar látni.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 14. 16:03 | Sorszám: 112
"..Egyházunk testületileg és történelmi léptékben szegi meg Jézus tanítását."
Ez olyan képtelenül LEHETETLEN tartalmú állitás, hogy ezekután KÉT SZÓT NEM--lenne(!)-- ÉRDEMES IRNOM.
Mert! A fönti megállapitásban foglaltakra --ÉN, A RÓMAI KATOLIKUS "AZT" MONDOM--"EGYHÁZUNK" akkor sem lenne képes megtenni "azt", amit írni tetszett, ha akarná.Ráadásul nyilvánvalóan NEM IS AKARJA.
Tehát annyira "KÉT MALOMBAN ŐRÖL"-ünk, gondolkodásunk annyira különböző--valószínűleg azért, mert: A HASZNÁLT --egyébiránt magyar nyelven használt ugyanazon fogalmakon--FOGALMAKON MÁST(!) ÉRTÜNK, hogy nincs értelme ezekről a dolgokról beszélgetnünk.Ön egy MÁSIK VILÁGBAN ÉL--amely nem a valóságok, hanem a hamisságok és negativ illúziók világa.Bár ilyetén állitásom valódiságát nyilvánvalóan nem ismeri el. Ám 'attól még igazam van. Sajnos.
Ön alapvető Ecclesiologia-i fogalmaknak nincs birtokában, azokkal tisztában.Melyet a teologiai főiskolákon 3.félévtől tanitanak. S így a vulgár-parasztlogika szintjén próbál értelmezni definitív és axiomatikus--mély meggondolást igénylő-- szakfogalmakat.Ezt nem lehet(-ne)! Ponosabban lehet, de akkor oda jut az ember--a NIHIL-be--ahol Ön tart.Kár.
Ráadásul összevissza kever, zagyvál-hadovál, "GIZIKÉT" meg "GŐZEKÉT"--OK és ÉRTELEM NÉLKÜL: pl. Heródes meg az apostoli királyság úgy kerül ide mint a "győzelmi zászló" a mozgalmi énekbe--és AZON A SZINTEN IS(!)--mely "zúgva száll".
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 14. 13:37 | Sorszám: 111
Jézus szerény volt, ami azt jelenti, hogy nem a saját dicsőségét kereste, hanem az Atyáét.
Azt viszont megalkuvást nem tűrően.
Távol állt tőle, hogy szemet hunyjon a gaztettek felett, simogassa a buksiját a gonoszoknak.
Pl. nem nevezte Heródest apostoli királynak.
Egyházunk testületileg és történelmi léptékben szegi meg Jézus tanítását.
Azt a koronát, amellyel a sátán a templom párkányán megkísértette Jézust, állítólagos követőinek nem
volt erejük visszautasítani, hanem szépen a saját homlokukra illesztették.
Azt a nagyon egyszerű és gyakorlatias tanítást, amit Jézus adott, filozófiába, teológiába, szofisztikába,
misztikába csomagolták és ahelyett hogy követnék, szertartásos formában mímelik.
A "létező Egyház", ahelyett, hogy Krisztus Élő, Szent Teste volna, beéri azzal, hogy "Krisztus Szent
Testéről Szónokló Hivatal" legyen, amely ahelyett, hogy kiárasztaná a Szentlelket a bérmálkozókra, kiállít
számunkra egy igazolást, mely szerint ő ünnepélyesen úgy tett, mintha.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 14. 10:37 | Sorszám: 110
Szerénynek lenni NEM VALAMIRE, VAGY VALAMIÉRT vagy VALAKIÉRT kell, vagy érdemes.Hanem a szerénységért önmagáért, vagy azért, mert a mi Urunk Jézus Krisztus is szerény volt. Egyrészt.
Másrészt.
A Katolikus Egyház IGENIS BETARTJA Jézus tanítását--nemcsak hirdeti.
Annak ellenére betartja, hogy az Egyház egy-egy tagja lehet hogy alkalmasint nem tartja be. Merthogy különbség van a Szent és Apostoli Egyház MAGA--amely mint tudjuk: AZONOS Jézus Krisztus Szent Testével, amely: TÖKÉLETES(!) ÉS MAKULÁTLAN--és az Egyház egy-egy bűnös tagja között.Ez alapvető ekkleziológiai tanitás.
Sem itt sem másutt: NINCS SEMMIFÉLE ELMISZTIFIKÁLÁS! Aki "elmisztifikálásról" beszél vagy gondolkodik, AZ MAGA, Ő MAGA MISZTIFIKÁL EL, miközben fennhangon hirdeti ennek ellenkezőjét.
k.k.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 14. 08:59 | Sorszám: 109
Bayer/Orbán háttérkép adásban elhangzott az összeesküvés elmélettel kapcsolatos álláspont - osztom a nézetet. Ugyanis ami megtörténhet az megtörténik !
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 13. 21:05 | Sorszám: 108
Ugyan mire legyek szerény, amikor a Legnagyobbnak, Legjobbnak, Legigazságosabbnak az örömhírével jövök ?
Nem olyan bonyolult dolgok ezek, sőt, végtelenül egyszerűek: Kelj föl, vedd ágyadat és járj, nyisd ki a szemed és láss.
Csak nem szabad elmisztifikálni őket.
Végkép nem elhazudni.
Ne nevezzük a feketét fehérnek, a tuskó gazembert apostoli királynak.
A Katolikus Egyháznak elévülhetetlen érdeme, hogy nem (nagyon) hamisította meg Jézus tanítását.
És hirdeti is, csak nem tartja be.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 13. 19:43 | Sorszám: 107
Remélem van annyira okos ennek a népnek a döntésképes, a szavazást becsületbeli ügynek tekintő része, hogy nem választ meg olyanokat, akik az Unnyóban Magyarország és a magyar nép ellen kampányol a Kohn-okkal és Schultzokkal (az egyik francia zsidó, a másik német zsidó) együtt. (...és még mondják, hogy az összeesküvés elméleteknek nincs alapja.....)
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 13. 09:05 | Sorszám: 106
Sajnos 2002-210 között -akinek volt- felélte a tartalékait és most már elfelejtette hogy kinek köszönheti ... Talpra magyar ! Hála a jó Istennek !!! erre már nem mondhatják hogy csak hirtelen felindulásból lett meg a 2/3-ad ! Ezt igen is tudatosan így akartuk - újra ! a "baloldal" meg együtt mehet a levesbe ... csak nehogy az EP-be kerüljenek és újra gyalázzák a Hazánkat, a nemzetet és megnehezítsék az életünket.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 13. 09:04 | Sorszám: 105
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=747340108633753&set=a.100726359961801 ... - jó nagy maszopás lenne ha egyik balos sem kerülne be az EP-be...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 11. 10:10 | Sorszám: 104
P.s.:
Úgyhogy amit most írni tetszett: rágalom szintű ELFERDITÉSE, FÉLREMAGYARÁZÁSA mindennek, amit írtam.Ezek a dolgok ilyen hibásan hálistennek csak az Ön "kobakjában-buksijában" vannak így--remélem csak szerénységemről és másokról nem(??!!)-- s nem az én hitéletemben.S főleg nem a --"mindenki" által PÉLDÁSNAK elismert-- hitéletem hitgyakorlatában.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 11. 10:01 | Sorszám: 103
Ez a "dolgok" összezagyválása az Ön részéről--hogy tudnillik "nekem" meg "nálam" úgy lenne ahogyan írni tetszik.NEM IGY VAN!NINCS ÚGY!
Nekem nem "mindegy"--sőt: nagyon nem mindegy(!)-- az, hogy valaki "hívő" vagy "hitetlen".Pusztán annyit mondtam: egy ember az élete utolsó másodpercében is megtérhet, azaz hívővé lehet.Egyrészt.
Másrészt indkolatlan(!) és hebehurgya lelkületre vall az a hatalmas nagy önhitt magabiztosság "azt" megítélendő-eldöntendő, hogy ez vagy az az embertárs BIZTOSAN(?!) hívő-é avagy sem.Pláne az 'a fölötti ITÉLKEZÉS TELJESEN BIBLIAELLENES hogy én megmondjam valakiről: ő "jó" és "igaz" hívő, a másik ember meg nem az.
Úgyhogy ha kérhetném: NE TESSÉK ÖSSZEZAGYVÁLNI A SZAVAIMAT!Ha egy mód van rá.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 11. 07:25 | Sorszám: 102
Hogy 1 kicsit ontopikok is legyünk: http://forum.vectrix.hu/?f=4&t=10072&m=185
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 11. 07:00 | Sorszám: 101
Ebben hadd kételkedjem, hogy keresztkem bácsinak mindegy, hogy hívő vagy hitetlen az, aki
keresztkem bácsinak a szószékről az észt osztja.
Ha ez így volna, az a communio teljes hiánya: testvéremnek nevezem azt, aki nem a testvérem,
szentnek nevezem azt, ami nem szent, csak úgy teszek, mintha.
Ez a "quasi", a totális korrupció, színtiszta kognitív disszonancia.
Út, igazság, élet helyett úttalanság, igazságtalanság, élettelenség, a fordított áldozat,
az Antikrisztus incarnatioja.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 10. 17:53 | Sorszám: 100
Én bátrabban fogalmaznék: ez a vallás* lényege.
Ami ezen kívül van, az varázslás, kuruzslás, babona, et cetera.
*) Nyugodtan lehet egyes számban mondani, mert ha lehántjuk a vallásokról
a varázslást meg a kuruzslást, akkor egy közös lényeg marad.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 10. 16:46 | Sorszám: 99
"Nyilván Te és keresztkem bácsi azt értitek csodán,..."
Lóf...t!--Kedves Gyermekeim az Úrban.Lóf..t!
Önök azért NEM ÉRTIK amit mondok, mert nem ismerik-nem olvasták Szentkuthy Miklós-t és írásait.( Ő forditotta pl.: James Joyce: Ulysses-ét)
Ha ismernének Szentkuthy stílusát értenének engem és mondandóimat, megsúgom: érdemes megérteniök!--A MAGUK SZINTJÉN.
Igy: vagy nem válaszolnak arra amit mondok, vagy összevissza írnak mindenfélét--néha okosat is.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. április 10. 16:00 | Sorszám: 98
"..Mit ér 1 hitetlen pap ?
Semmit."
Igaz.De mi közöm hozzá, hisz' ugyse tud(hat)om megitélni helyesen-hitelesen ezt a "dolgot", már tudniillik hogy van-e hite az "ürgének"--per pillanat-- vagy nincs, s hogy "jó"-é a hite avagy pedig rossz--hisz' tökéletlen gyarló EMBER vagyok csak.Amin nem javit az sem hogy minden ember "az"--természetesen: maguk a papok-püspökök(!) is "az"-ok.Ráadásul megtérni, hitet elfogadni Istentől életünk utolsó másodpercében is LEHET!
Mert a hit--tudnillik: az Istenhit-- igazándiból és KIZÁRÓLAG az Isten és az EGYES EMBER szuverén dolga, "kettejük ügye".Mivel az embernek az Isten-hitet csakis és kizárólag MAGA(!) az Isten adja-adhatja,ill.egészen pontosan: "azt" fölkínálja.( sok--főleg hitetlen vagy "kereső"-- ember szereti azt hangoztatni: Istennek jogában áll hitet nem(!!!) adni is, de ez nem igaz.) MINDEN EMBERNEK FÖLKINÁLJA ISTEN A HITET, SZEMÉLYVÁLOGATÁS NÉLKÜL!! Ezzel az ember 2 dolgot (exclusive) tehet: ELFOGADJA vagy elutasítja.De csakis és kizárólag AZ A BIZONYOS EMBER, akinek a hitéről szó van vagy lehet.
A "másik" ember hitéhez nekem csak annyi közöm van--nem több(!)--hogy imádkozom érte: fogadja el Isten szerető kegyelmét és Urunk Jézus Krisztus helyettesítő áldozatát.
Ergo: én biztos vagyok abban, hogy a másik ember hite fölött én, az ember NEM TÖRHETEK PÁLCÁT!De ugyanezt az én hitemmel sem teheti meg más.Senki.Sem pap sem hivő sem hitetlen!
Hitemet megitélni egyedül Isten "illetékes".
k.k.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...